zmieniamy upsy

w dobrą zabawę

Poznaj przepisy na zabawy z niespodzianką!

TĘCZOWO OWOCOWO

Oceń przepis:
Dla dziecka w wieku:

TĘCZOWO OWOCOWO

Oceń przepis:
Dla dziecka w wieku:

Składniki:

  • różnokolorowe owoce świeże lub z puszki (truskawki, brzoskwinie, banany, zielone winogrona, borówki, fioletowe winogrona, śliwki)
  • długie patyczki do szaszłyków
  • deska i nożyk
  • ręcznik papierowy Mola Kuchenne Innowacje

Wykonanie:

Szukacie przepisu na pyszny, a do tego zdrowy deser na ciepłe dni? Polecamy przygotowanie tęczowych owocowych szaszłyków, które dostarczą Wam mnóstwa witamin i jeszcze więcej zabawy! Zacznijcie od dokładnego umycia owoców i osuszenia ich ręcznikiem papierowym. Najlepszy do tego celu będzie ręcznik Mola Kuchenne Innowacje, który ma atest do kontaktu z żywnością. Następnie obierzcie banany, a większe owoce pokrójcie w kostkę wielkości truskawek i winogron. Nabijajcie na patyczki owoce w takiej kolejności, żeby ich kolory utworzyły tęczę. Jeśli nie macie owoców w którymś z 7 kolorów nie przejmujcie się, bo owocowa tęcza, nawet jeśli niepełna, będzie smakować znakomicie.

Niespodzianki:

Owocowe szaszłyki będą równie smaczne i zdrowe nawet po kilkugodzinnym przechowaniu ich w lodówce. Jednak aby nie ​pojawiły się żadne niespodzianki i owoce nie straciły swojej świeżości oraz apetycznego wyglądu, najlepiej zawinąć każdy z nich w listek ręcznika Mola Kuchenne Innowacje.